Burun Estetiği

Kliniğimize Hoşgeldiniz.

Asst. Prof. Dr. Uğur Özgür Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunu ve KBB baş boyun cerrahisi uzmanıdır. 30 yıllık meslek hayatına çok sayıda ameliyat tedavi ve bilimsel çalışma sığdırmıştır. Özel üniversitelerde hocalık ve bölüm başkanlıkları görevlerinde bulunmuştur.  Özellikle Sağlıklı ve Doğal Burun görünümü üzerine yaptığı çalışmaları ile tanınmıştır. Son teknoloji  Ultrasonik Rinoplast Piezo burun estetiği ile hastalarına sağlıklı ve minimum ağrı ile tedavi imkanı sunmaktadır.

İstanbulda da aynı alanda bir klinik kurmuş, Nişantaşı kliniğinde rinoplasti, vertigo ve medikal estetik uygulamalar yapmaktadır.

Dr. Uğur Özgür yurtdışı ve yurt içi pek çok eğitim kongre ve konferanslara katılarak kendisini sürekli geliştirmiştir. İstanbul ve Trabzondaki 2 klinikte de faaliyetlerine devam etmektedir.

Güncel Burun Estetiği Teknikleri

Burun estetiği ameliyatları açık ve kapalı teknik olarak yapılır.

  • Açık teknikte burun alt kısmından küçük bir kesi yapılarak burun cildi kaldırılır. Daha iyi bir görme alanı sağlanır. Burun ucu bozukluklarında bu teknikle daha iyi bir müdehale imkanı elde edilir ve daha iyi bir sonuç alınabilir. Burun alt kısmına yapılan kesi zamanla tamamen kapanır. Ancak bazı kişilerin burun cildi hassasiyetine bağlı bu izler geç kapanabilir veya çok dikkatli bakıldığında fark edilebilir.
  • Kapalı teknikte burun kesisi daha içerden yapılır. Dışardan herhangi bir kesi yapılmaz. Büyük aşırı kemerli ve burun ucu ileri bozuk burunlarda zorluk çıkaran bir tekniktir. Uygun burunlarda biz de bu tekniği başarı ile uygulamaktayız.
  • Günümüzde ayrıca koruyucu rinoplasti tekniği de başarı ile uygulanır. Koruyucu rinoplasti açık ve kapalı teknikle yapılabilir. Burun sırtından kemik çıkarmak yerine burun alt kısımlarından çıkartılan dokularla oluşan boşluğa burun sırtı yukarıdan aşağıya itilir. Böylece burun kemeri seviyesi indirilip düzleştirilir. Bazı hastalar için zorluklar içeren bu teknik uygun hastalarda güvenle kullanılmaktadır.

Burun Estetiği Detaylı Bilgi

Ameliyatsız Burun Estetiği, Burun ucu Estetiği, Burun Estetiği Nasıl Yapılır, İyi bir burun estetiği nasıl olur, kişiye göre değişir mi? Kimler Burun Estetiği Olmalıdır.? Burun Estetiği Sonrası Neler Yaşanır, İyileşme Süreci

Ultrasonic Burun Estetiği

Piezo rinoplasti, son zamanlarda geliştirilen bir rinoplasti ameliyatı tekniğidir. Burun kemikleri şekillendirilirken piezo cihazı kullanılır. İyileşme süreci daha hızlı ve ağrısız olur.  Önceden olduğu gibi çekiç guj ve çizıl dediğimiz aletler kullanılmaz

Sık Sorulan Sorular - Öncesi Sonrası Uygulamalar

Burun estetiği olan danışanlarımızdan gelen soruların cevaplarını ve öncesi sonrası uygulama görellerini bulabilirsiniz

BURUN ESTETİĞİ OLAN HASTALARIMIZIN YORUMLARI

Bilgi ve İletişim

Sunmuş olduğumuz tedavi ve uygulamalar ile her türlü bilgi almak istediğinizde bizlere çekinmeden ulaşabilirsiniz,

Uğur Enbiya Özgür – DoktorTakvimi.com

Ass. Prof. Dr Uğur ÖZGÜR Kliniği