Vertigo

Kliniğimize Hoşgeldiniz.

Op Dr Uğur Özgür Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunu ve KBB baş boyun cerrahisi uzmanıdır. 30 yıllık meslek hayatına çok sayıda ameliyat tedavi ve bilimsel çalışma sığdırmıştır. Özel üniversitelerde hocalık ve bölüm başkanlıkları görevlerinde bulunmuştur. Özellikle VERTİGO baş dönmesi hastalıkları üzerine yaptığı çalışmaları ile tanınmıştır. Doğu Karadeniz bölgesinin ilk vertigo ünitesini kurmuş ve pek çok hastanın şifasına vesile olmuştur.

İstanbulda da aynı alanda bir klinik kurmuş, Nişantaşı kliniğinde vertigo rinoplasti ve medikal estetik uygulamalar yapmaktadır.

Dr. Uğur Özgür yurtdışı ve yurt içi pek çok eğitim kongre ve konferanslara katılarak kendisini sürekli geliştirmiştir. İstanbul ve Trabzondaki 2 klinikte de faaliyetlerine devam etmektedir.

Vertigo Tedavisi

Vertigo baş dönmesi demektir. Denge kristallerinin yerinden çıkmasına veya başka nedenlere bağlı olarak etrafın döndüğü hissine kapılmaktır. Baş dönmesi hissiyle birlikte denge kaybı şikayeti de olabilir. Bazı hastalarda bulantı kusma ve bayılma gibi belirtiler de görülür.

Periferik ve santral olarak ikiye ayrılır. 1.)Periferik vertigo; iç kulak kaynaklı vertigodur. Genellikle denge kristallerinin yerinden çıkmasına bağlı oluşur. Hastalarda denge kaybı, baş dönmesi gibi şikayetler ön plandadır ancak bazı vakalarda bulantı, kusma ve bayılma da görülür. 2) Santral vertigo; beyin ve beyincik hastalıklarında kaynaklanan vertigodur. Bu durumda baş dönmesi ve denge kaybı şikayetlerine çift görme, baş ağrısı, düşme, bayılma, uyuşma ve inme gibi sorunlar eşlik eder.

Vertigo Detaylı Bilgi

Vertigo, sizin veya gördüklerinizin döndüğünü hissetmenize yol açan bir histir. Sıklıkla bulantı, kusma ve denge kaybı bu duruma eşlik eder… Vertigo nedir? Nedenleri ? Belirtileri? Hangi durumlarda doktora başvurulur? Vertigosu olanlar nelere dikkat etmeli ?

Tanı ve Tedavi Yöntemleri

Vertigo tanısı için hastanın kulak burun boğaz ve denge sistemi muayenesi yapılır. Denge sistemi için ön denge testleri yapılır. Bu testler; Romberg, unterberger, babinski, dismetri ve disdiadokinezi testleridir. Hastanın tüm odyolojik-işitme testleri yapılır. En sonunda cihazla denge testlerine geçilir.

Sık Sorulan Sorular

Vertigo tedavi olan hastalarımızdan gelen soruların cevaplarını bulabilirsiniz

Bizi Instagram'dan Takip Edin !

Videolar

Bilgi ve İletişim

Sunmuş olduğumuz tedavi ve uygulamalar ile her türlü bilgi almak istediğinizde bizlere çekinmeden ulaşabilirsiniz,

Uğur Enbiya Özgür – DoktorTakvimi.com

Ass. Prof. Dr Uğur ÖZGÜR Kliniği