Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi nedir ? Nasıl Uygulanır ?

Mezoterapi derinin farklı katmanları içine ilaç verilmesi işlemidir. Orta deri tedavisi olarak da adlandırılan bu işlem aslında bir cilt tedavisidir. Zamanla, çevresel toksik ve zararlıo maddelerle yıpranarak erken yaşlanmaya başlayan cilt içine bazı maddeler verilerek bu hasar durdurulur. Dengeli beslenemeyen veya katkı maddeleri çok kötü beslenme sonucu da cildimiz hasar görerek erken yaşlanır. İlk bozulan protein kollejendir. Kolajen elastin liflerle derinin hacmini, direncini, elastikiyet ve kalınlığını sağlar. Kolajen ve elastin proteinler bozulunca derinin direnci kırılır, elastikiyetini kaybeder, incelir, kırışır ve içine çöker. Hacmi kaybolan deri tüm canlılığını, taze görünümünü ve sağlıklı yapısını kaybeder.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi, hayalet iğne dediğimiz çok ince uçlu iğnelerle yapılır. Mezoterapi iğnelerinin uzunluğu 4mm ve 13 mm dir, hem içok ince hem de çok kısadırlar. Bu iğnelerle derinin orta tabakasına ilaç verilir. Uygulama teknikleri, point and point dedğimiz inci tanesi tekniğiile napaj teknikleri ile olur. Ağrı veya morarma pek olmaz. Bir sivrisinek ısırığı hissi ancak olabilir.

Diğer mezoterapi uygulamaları ise dermapen cihazı, roler ve iğnesiz mezoterapi cihazı ile yapılan uygulamardır. Kliniğimizde biz de iğnesiz mezoterapi cihazımızla iğnesiz mezoterapi uygulamaktayız. Ayrıca diğer mezoterapi tekniklerini gerekli olduğunda ve hasta tercihine göre yapabilmekteyiz.

Mezoterapi Hangi durumlarda Uygulanır ?

Mezoterapinin uygulama alanları çok geniştir. Ciltteki lekelerinden ve akne skarlarından gözaltı sorunlarına, cilt kırışıklık ve sarkmalarından, gıdı yağlarına, karın ve basen yağlanmalarından selülite kadar varan çok geniş bir uygulama alanına sahiptir.

Saç Mezoterapisi

Erken dökülen, doğal seyrinden fazla dökülen, incelen, zayıflayan ve kırılan saç tellerine yapılan tedavidir. Saç mezoterapisinde saç kılları dibine mezoterapi iğnesi ile vitamin,mineral, aminoasit, protein, hyalunirik asit gibi yaralı maddeler verilir. Saç kökleri kuvvetlendirilirek saçlar sağlıklı gür bir yapıya kavuşturulur. Ayrıca saçları aromatik besleyici yağlarla da desteklemekteyiz.

Yüz Mezoterapisi

yüz cildinin sağlıklı bir yapıya kavuşması, gençleştirilmesi, lekelerinden arındırılması ve parlak ve canlı bir görünüm elde edilmesi için uygulanır.

Yüz cildine öncelikle hyalunirik asit, somon DNA, DMAE, organik silika, vitamin, mineral ve aminoasit komplekslerini içeren ilaçlar vermekteyiz. Cilt içine inci tanesi metodu ile dermapen cihazı veya iğnesiz mezoterapi cihazı ile bu ilaçlar verilir. Yüzde bir canlılık bir ışıltama elde edilir, paris ışıltısını bu amaçla kliniğimizde güvenle uygulamaktayız.

Yüz cildi için tabii ki öncelikle etkin bir cilt bakımı uyguluyoruz, ardından hydrafacial cihazı ile yüz cilt temizliği yapıyoruz. Daha sonra maskelerle cilt dinlendirilip sakinleştiriliyor. En sonunda da mezoterapi uygulamalarına geçiyoruz.

İğnesiz Mezoterapi

İğnesiz mezoterapide en son çıkan digital iğnesiz mezoterapi cihazına sahibiz. İğne kullanmadan acısız sorunsuz bir şekilde uygulamaktayız.

Selülit Mezoterapisi

Selülit için hem mezoterapi hem de selülit cihazkları ile bu işlem gerçekleştirilmekyedir.

Bölgesel Yağlanma da Mezoterapi

Bölgesel yağlanmalarda özellikle yağ eritici lipaz enzimiile bunu yapmaktayız.

Yağ eritici lipaz enzimi, mezoterapi teknikleri ile yağ içine uygulanır ve bölgesel yağlanma doğal yollarla vücut tarafından biokimyasal olarakeritilir. Lenf drenaj cihazı ile de erimiş yağlar lenf yolu ile atılımı hızlandırılır.

Mezoterapi Etkisi ne zaman görülür ? kaç seans uygulanır ?

En az 4 seans uygulama öneriyoruz. Sorunun durumuna göre 10 sensa kadar varan uygulamar vardır.Etkisi ilk uygulamadan sonra görülmeye başlassa bile ancak 4 seans sonunda verimli bir etki elde edilir.

Mezoterapi Ücreti Ne kadardır ? Ücret neye göre değişir

Ücretlendirme muayene ve incelemelerden sonra yapılan tespitlere göre yapılmaktadır.

Mezoterapi Sonrası nelere dikkat edilmeli

4-5 saat yüz yıkanmamalı, güneşte  4 saat kadar durmamalı, elleri ile yüzüyle oynamamalı.

Sağlığınıza Önem Veriyoruz!

Aklınızdaki tüm soruları sorabilir ya da hemen online randevu oluşturabilirsiniz.Uğur Enbiya Özgür - DoktorTakvimi.com

MEZOTERAPİ OLAN HASTALARIMIZIN YORUMLARI