KBB Başboyun Cerrahisi

Op. Dr. Uğur ÖZGÜR
  • Address :
    Halaskargazi cad. No:38-66, Halaskargazi 34371 Şişli /İstanbul Kat 6 daire no 116

Biyografi

OP. DR. Uğur Enbiya Özgür;

Trabzon ili Vakfıkebir ilçesinde 1968 yılında doğdu. İlk,orta ve lise eğitimini Vakfıkebir’de tamamladı.Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde 1991 yılında bitirdi. Mecburi hizmetini İstanbul Silivri Devlet Hastanelerinde pratisyen hekim olarak yaptı.

1993 yılında KTÜ Tıp Fakültesinde Kulak-Burun-Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi ihtisasına başladı. İhtisasını 1997 Aralık ayında tamamlayarak 1998 yılı Mayıs ayında Vakfıkebir Devlet Hastanesi’ne KBB Baş ve Boyun Cerrahı olarak atandı.10 yıl aynı hastanede çalışan uzmanımız 22 bilimsel çalışma ve yayın yapmıştır. Çalışma ve yayınları bir kaç tanesi yurt dışı dergileri olmak üzere çeşitli dergilerde yayınlanmıştır. İhtisas tezini Kulak Hastalıkları ve Ameliyatları üzerine yapan uzmanımız bu çalışmalarını Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi,İstanbul Tıp fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim dallarında çeşitli kurslarla geliştirmiştir.

Yurtdışında; Almanya’da eğitim hastanesinde bir süre çalışmış kendi sahasındaki gelişmeleri takip edebilme imkanı elde etmiştir. KBB Baş ve Boyun Cerrahisi alanındaki son teknolojiyi gelişmiş cihaz ve ekipmanlarıyla İmperial Hastanesine taşıyan uzmanımız bu alanda endoskopik görüntüleme sistemleri,stroboskopi ve nazofaningoskopi ile poliklinik hizmetlerinde Karadeniz’de bir ilki gerçekleştirmiştir. İmperial Hastanesinin kurucularından olan Op.Dr.Uğur Enbiya Özgür bu hastanede 12 yıl süre ile; yönetici, hastane ortağı ve KBB ve Baş Boyun Cerrahı olarak çalışmıştır. Özel İmperyal hastanesindeki poliklinik hizmetlerini 22.07.2019 yılında sonlandırarak kendi kurmuş olduğu EMA KLİNİK’TE ÇALIŞMA hayatına başlamıştır. Yapacağı ameliyatlar için yine Özel İmperyal Hastanesi ve diğer hastanelerle anlaşan Hekimimiz almış olduğu yaklaşık 5 önemli daldaki sertifikalarla da hekimlik bakış açısını genişletmiş yeni gelişmelere olan ilgisini tecrübeleri ile birleştirerek hastaları için bilimsel donanımını üst seviyelere çıkartmıştır.

Yaptığı bilimsel çalışmalara ek olarak son tıbbi gelişmeleri hem kongrelerle hem de bilimsel yazılı ve online çalışmalarla takip etmerye devam etmektedir. Op.Dr. Uğur Enbiya Özgür kendi uzmanlık KBB ve Baş Boyun Cerrahisi alanındaki gelişmeleri büyük bir heyecan ile takip ederken özellikle burun estetiği alanında yaptığı ameliyatlarda başarılı sonuçlar sebebiyle estetik cerrahiye ilgisi artmıştır. Bu sebeple Almanya Köln şehrinde üniversite hastanesinde kulak estetiği ile ilgili eğitim alırken kapalı endoskopik sinüzit ameliyatları ve tükrük bezi taş ve tümör ameliyatları çalışmaları ile bu eğitimini zenginleştirmiştir. Kepçe kulak ve burun estetiği ameliyatlarındaki başarıları hekimimizin estetiğe olan ilgisini artırdığından 17.05.2004 tarihinde T:C Sağlık Bakanlığından MEDİKAL ESTETİK uygulama sertifika ruhsatını aldı. Ancak bununla da yetinmeyip sağlıklı yaşam alanındaki çalışmalarını derinleştirip 2018 ve 2019 yıllarında İSTANBUL MEDİPOL Üniversitesinden sırayla FİTOTERAPİ-Bitkisel tedavi, OZON, MEZOTERAPİ ve İP İLE YÜZ ASKI EĞİTİMİ VE YÜZ GENÇLEŞTİRME sertifikalarını aldı.

Ayrıca Kozmetik ve Medikal Estetik hekimi Dr. Nejat Can eğitimlerine ilgiyle katılıp kendisinden BOTOX DOLGU,MEZOTERAPİ ve PRP sertifikaları almıştır. Tüm bu tecrübeler eğitim ve sertifikalara dayanarak çalıştığı özel hastaneden ayrılarak hastalarına daha yakın hizmet verebilmek amacıyla EMA KLNİK’TE özel muayenehanesinde çalışmaya başlamıştır.