Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu hangi amaç ile kullanılmaktadır.

Yüzde yaşla oluşan, yağ desteği kaybı sonucu batık, çökme, sarkma gibi görünümleri gidermek amacıyla kullanılır. Nazolabial oluk belirginleşmesini gidermek için. Çene hatıını belirginleştirmek ve eğer çene geride ise dolgu ile daha belirgin bie çene yapabilmek için. Zygoma kemiği kaybında Hollywood yanak görünümünü yapabilmek için. Orta yüz çökmelerinde daha dolgun bir görünüm elde edebilmek için yapılır. Ayrıca alındaki çökme veya zayıf görünümü daha canlı ve dolgun bir görünüme kavuşturabilmek için yapılır.

Yüz dolgusu nasıl uygulanır? Acılı bir uygulama mıdır? Uygulama şekilleri ?

Lokal anestetik uyuşturucu ile yapılır, ağrılı değildir. Kanül veya özel hazır dolgu iğneleri ile yapılır. İğnesiz otomatik dolgu cihazı ile.

Kliniğimizde özellikle dudaklar için iğnesiz dolgu tekniğini de özel cihazımızla yapmaktayız.

Yüz dolgusunun kullanıldığı bölgeler nerelerdir.

Çene, alın, burun kenarları, elmacık kemiği, dudaklar, elmecık kemiği önündeki orta yüz bölümü, çene hattı, mariotta çizgileri ve şakak bölgeleri.

Yüz Dolgusu

Dudak Dolgusu

GözAltı Işık Dolgu

Yüz dolgusunda ne tür malzemeler kullanılır. Kaliteli-kalitesiz dolgu varmıdır?

Genellikle eriyebilen hyalüronik asit dolgusu kullanılır. Kalıcı dolgular da vardır ancak reaksiyun ve alerjik etki oluşturabileceği ve uzun dönem sonuçları bilinmediği için pek önerilmez. Kaliteli ve kalitesiz dolgular elbette vardır. Hekiminizin önerebileceği güvenli dolguları kullanmanız çok önemlidir.

Yüze dolgu güvenli midir, ileride sorunlar ile karşılaşır mıyım? Hyalünorik asit ile uzman ellerde bir hekim tarafından yapılmış ise güvenlidir. Aksi halde yetkili olmayan ve hekim olmayan kişiler tarafından yapıldığında çok ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Yüz dolgusu ne kadar süre kalıcı olur?

Genellikle 1,5 yıl ancak dudak gibi çok hareketli bir bölgede bu etki 1,5 yıl altına düşebilirken alın gibi hareketsiz bir bölgede de 5 yıla kadar çıkabilir. Yüz mimik kaslarımızı en az kullandığımız bölgelerde bu etki uzar. Bu sebeple kalıcılık süresini artırabilmek için alın ve göz çevresi gibi bölgelerde botox sonrası kullanmak daha etkili olur.

Tedavi sonrasında neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz?

Yüze darbe almamalı yüz baskı ve basın uygulamasından kaçınmamalıyız. En az 1 gün banyo ya da hamam yapmaktan kaçınmalıyız.

Yüz dolgusu sonrasında reaksiyonlar olabilir mi?

Evet alerji ters cevapları ile de karşılaşabiliriz, eğer damara dolgu verilirse doku nekrozu tehlikesi vardır.

Geçici dolgu mu yoksa kalıcı olanlar mı tercih edilmelidir.

Geçici vucütta eriyebilen dolguları öneriyoruz.

Yüz dolgusu fiyatları ne kadardır?

Bir hastanın bir çizgisi için bir dolgu yeterli olabilecekken, bir başka hasta için 2-3 dolgu yeterli olmayabilir. Bu da direk olarak fiyata etki eder. Yüze dolgu ücretleri kullanılacak dolgunun markasına, dolgunun miktarına, uygulayacak doktorun tecrübesine göre değişiklik gösterecektir. Kliniğimize telefon veya mail yoluyla iletişime geçerek 1 ml dolgu fiyatını öğrenebilirsiniz

Sağlığınıza Önem Veriyoruz!

Aklınızdaki tüm soruları sorabilir ya da hemen online randevu oluşturabilirsiniz.Uğur Enbiya Özgür - DoktorTakvimi.com

YÜZ DOLGUSU OLAN HASTALARIMIZIN YORUMLARI