Ozon terapi

OZON TERAPİ

O3 Molekülü ile yapılan tedavilerdir.

OZON NEDİR?

Ozon aslında doğrudan solunduğunda zehirli etkisi olabilen bir gazdır. Sanayide ürettiğimiz ozon gazını uygun şartlarda dikkatlice şişeye aldığımız kana vererek veya bağırsak, eklem ve kan içine doğrudan uygulayarak kullanmaktayız.

OZON NERDE KULLANILIR?

Ozon gazı pek çok yerde kullanılır. En çok bilinen kullanım alanı hazır şişelenmiş pet şişe sularının dezenfeksiyonudur. Pet şişelerdeki su kullanılan ozon sayesinde mikrop barındırmaz. Çünkü ozon doğada bilinen en iyi mikrop öldürücü maddedir. Bu sebeple 40 gama dozundaki ozonu mikrop öldürmek amacıyla enfeksiyon tedavilerinde kullanmaktayız.

OZON HANGİ HASTALIKLARI TEDAVİSİNDE KULLANILIR?

  1. Enfeksiyon hastalıkları, bunlara virüs tedavileri de dahildir.
  2. Antiaging yani yaşlanmaya durdurma ve hücre iyilrşmelerinde
  3. Romatizmal hastalıkların tedavisinde.
  4. Enflamasyon dediğimiz yangı durumunda
  5. Kronik hastalıklar, crohn hastalığı, kalp damar sistemi hastalıkları, sle, dermatozlar gibi..
  6. Cilt gençleştirme, kırışıklık tedavisinde.

OZON EN ÇOK HANGİ ETKİSİNDEN DOLAYI  KULLANILIR?

Ozon en çok antioksidan dediğimiz detoks amaçlı vücut zehirinin atılmasında kullanılır. Bu etkisine antiaging yani yaşlanmayı geciktirici etki demekteyiz. Oksidasyon yani vucudumuza aldığımız gıdaların yakılarak kullanılabilir hale getirilmesi esnasında pek çok etık madde ve serbest oksijen radikalleri oluşur. Ozon sahip olduğu tek  o atomu sayesinde bu serbest radikalleri yakalayarak bunların yapacağı tahribatı engeller.

Ozonun gençleştirici etkisini 15 gama dozunda, anti oksidan sistemini uyarark yapar. Yani ozon bu temel etkisini tek başına yapmaz, vücudun kendi gücünü kullanmasını sağlayarak bunu vücuda yaptırır.

Ozonun 2. Sırada kullanıldığı en güçlü etkisi mikrop öldürücü etkisidir. Öncelikle diyabet ayaklarındaki ölü dokuların canlandırılnasında, damarlandırlmanın artırılması ileoluşan iltihaplanmaları hızlı iyileştirici gücü ile çok tercih edilen bir tedavi metodu idi. Sonraları kullanım alanları giderek arttı.

OZON KORONA VİRÜS ÜZERİNE ETKİLİ MİDİR?

Evet ozon tedavisi korona virüs üzerinde çok etkili bir tedavi metodudur. Çünkü ozon bilinen en güçlü mikrop öldürücü ajandır. Diğer antibiotikler genellikle bakteriler üzerinde etkili olabilirken ozon hem bakteriler hem de virüsler üzerinde çok güçlü bir öldürücü etkiye sahiptir.

OZON NERELERDE YAPILIR?

Ozon sağlık bakanlığı tarafında yetki verilmiş doktorlar tarafından Getat ünitesi bulunan muayenehaneler ve kliniklerde yapılır.

OZONU KİMLER UYGULAYABİLİR?

Sadece doktorlar tarafından hemşire desteği ile yapılabilir.

Sağlığınıza Önem Veriyoruz!

Aklınızdaki tüm soruları sorabilir ya da hemen online randevu oluşturabilirsiniz.Uğur Enbiya Özgür - DoktorTakvimi.com